ساز های بادی

خانه » ساز های بادی
سازهای بادی
ابوا ها
سازهای بادی
ترومبون ها
سازهای بادی
کلارینت ها
سازهای بادی
ترومپت ها
سازهای بادی
ساکسیفون ها
ساکسیفون
ساز های مارش
ساز های بادی
ملودیکا ها
سازهای بادی
هارمونیکا ها
سازهای بادی
فلوت ریکوردر ها
سازهای بادی
فلوت ها

سازهای بادی

در دسته سازهای بادی، انواع مختلفی از سازها وجود دارند که بر اساس نوع دسته‌بندی و عملکردشان متفاوت هستند. در زیر به تفکیک و مختصر درباره انواع سازهای بادی معروف می‌پردازیم:

 

ساکسیفون (Saxophone)

یک ساز بادی که با سرپیچ‌های منحصر به فرد تشکیل شده است. ساکسیفون از جمله سازهایی است که در ژانرهای موسیقی مختلف، از جاز تا کلاسیک و پاپ، استفاده می‌شود.

ترومپت (Trumpet)

یک ساز بادی با لوله‌ای مستقیم و دهانه‌ای کوچک که از آن برای نواختن نت‌های بلند و قوی استفاده می‌شود. ترومپت اغلب در ارکسترها، باندها و گروه‌های موسیقی جاز به کار می‌رود.

کلارینت (Clarinet)

یک ساز بادی با دسته‌ای کلیددار که به وسیلهٔ دست و دهان نواخته می‌شود. کلارینت در موسیقی کلاسیک، جاز و موسیقی پاپ استفاده می‌شود.

ترومبون (Trombone)

یک ساز بادی با لوله بلند و دهانه گرد که برای تولید نت‌های پایین و بلند استفاده می‌شود. ترومبون اغلب در ارکسترها و گروه‌های موسیقی بزرگ به کار می‌رود.

ابوا (Oboe)

یک ساز بادی با دسته کلیددار که دارای صدای شفاف و قوی است. ابوا عموماً در ارکسترهای سمفونیک و موسیقی کلاسیک به کار می‌رود.

فلوت (Flute)

یک ساز بادی با لوله بلند ،که با دمیدن هوا تولید صدا می‌کند. فلوت در انواع مختلف، از فلوت پیکولو تا فلوت بمبور، استفاده می‌شود.

فلوت ریکوردر (Recorder Flute)

یک نوع فلوت ساده با دسته کلیددار که به عنوان یک ساز آموزشی برای کودکان و نوجوانان استفاده می‌شود.

هارمونیکا (Harmonica)

یک ساز بادی کوچک با صفحات فلزی که با دمیدن و مکش هوا تولید صدا می‌کند. هارمونیکا در  سبک‌های مختلف موسیقی، از بلوز تا راک، استفاده می‌شود.

ملودیکا (Melodica)

یک نوع ساز بادی با صفحات کلیددار که با دمیدن هوا تولید صدا می‌کند. ملودیکا به عنوان یک ساز آموزشی و همچنین در اجراهای زنده استفاده می‌شود.

ساز‌های مارش (Marching Band Instruments)

این دسته شامل ساز‌های بادی و پرکاشن است که برای اجرای مارش‌ها و پاراد های نظامی و ورزشی استفاده می‌شود. به عنوان مثال، ترومپت، ترومبون، کلارینت، ساکسفون، درامز و پیرکولاین.

 

با استفاده از این انواع ساز‌های بادی، موسیقیدانان قادرند تنظیمات صدای منحصر به فرد خود را اجرا کرده و آثار زیبای موسیقی را خلق کنند.

سبد خرید

با توجه به نوسانات ارزی، لطفا پیش از خرید با ما تماس بگیرید. پاسخگویی ۲۴ ساعته

021-28421691

فیس بوک تویتر پینترست linkedin تلگرام
سوالی برایتان پیش امده ؟ از ما بپرسید ...
×
حساب کاربری من