درام و پرکاشن

خانه » درام و پرکاشن
اکسسوری های درام و پرکاشن
میکروفن های درام و پرکاشن
پرکاشن ها
درام های الکترونیک
درام های آکوستیک

درام و پرکاشن

از سازهای موسیقی هستند که از سبک‌ها و انواع مختلفی برخوردار هستند. درام و پرکاشن از سازهای جذاب و پرطرفدار هستند که با استفاده از ضربان‌ها، ریتم‌ها و صداهای مختلف، به ایجاد اثرات صوتی جذاب و پویا کمک می‌کنند. درام‌ها معمولاً از تعدادی ضربه‌دهنده (پدال، تار، سنج، طبل و ...) و یک سطح برای ضربه زدن (پوسته) تشکیل شده‌اند.پرکاشن نیز مانند درام یک ساز موسیقی است که از ضربان‌ها، ریتم‌ها و صداهای مختلف برای ایجاد اثرات صوتی استفاده می‌کند. پرکاشن شامل تعداد زیادی ساز نظیر تومبا یا کنگا که خود از چند تکه به نام کوئینتو، سی گاندو، ری کوئینتو و ... تشکیل شده است که هر کدام صداهای خاص و منحصر به فرد خود را تولید می‌کنند.

 

درام‌های آکوستیک

این نوع درام‌ها از پوسته‌های طبل، تار و سنج‌ها تشکیل شده‌اند و برای تولید صدا از ضربه‌دهنده‌های مختلف استفاده می‌کنند. صدای طبیعی و گرم این درام‌ها زمانی که به طور زنده اجرا می‌شوند، بسیار جذاب و دلنشین است.

درام‌های الکترونیک

این نوع درام‌ها از صفحه‌کلید یا پدال‌ها برای تولید صدا استفاده می‌کنند و معمولاً با استفاده از الکترونیک و نرم‌افزارهای مخصوص برنامه‌ریزی و کنترل می‌شوند. صداهای قابل تنظیم و امکانات متعدد این درام‌ها آن‌ها را برای استودیو و نوازندگان الکترونیکی جذاب می‌کند.

پرکاشن‌ها

پرکاشن‌ها شامل سازهایی نظیر تومبا یا کنگا که خود از چند تکه به نام کوئینتو، سی گاندو، ری کوئینتو و ... تشکیل شده است که هر کدام صداهای خاص و منحصر به فرد خود را تولید می‌کنند و برای تولید صداهای ریتمی و جذاب استفاده می‌شوند. این سازها به عنوان بخش مهمی از گروه‌های موسیقی و اجراهای زنده بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

میکروفن‌های درام و پرکاشن

میکروفن‌های خاصی برای ضبط صداهای درام و پرکاشن وجود دارند که به منظور بهبود کیفیت صدا و جزئیات بیشتر در ضبط استفاده می‌شوند. این میکروفن‌ها از نوع داینامیک و کاندانسر بوده و برای هر نوع ساز درام یا پرکاشن، میکروفن مناسب خواهند بود.

اکسسوری‌های درام و پرکاشن

اکسسوری‌های مختلفی برای درام و پرکاشن وجود دارند که به بهبود عملکرد، رعایت نگهداری و تعمیرات، تغییرات صدا و ... کمک می‌کنند. این اکسسوری‌ها شامل پدال‌ها، سطح‌های ضربه، فلاپاد، پدال های هیت هات، تارم، استندهای سنج و ... هستند.

 

سبد خرید

پشتیبانی و مشاوره ای وی ال کالا ۲۴ ساعت هفت روز هفته آماده پاسخگویی به شما

۰۲۱-۲۸۴۲۱۶۹۱

فیس بوک تویتر پینترست linkedin تلگرام
سوالی برایتان پیش امده ؟ از ما بپرسید ...
×
حساب کاربری من