گیتار

خانه » گیتار
آمپ ها
گیتار باس ها
گیتار آکوستیک ها
گیتار کلاسیک ها
گیتار الکتریک ها
اکسسوری گیتار ها
قطعات گیتار ها
پیکاپ ها
افکت گیتار ها
سیم ها
وایرلس گیتار ها

گیتارها

یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین سازهای موسیقی در دنیا هستند. انواع گیتارها از گیتار الکتریک و آکوستیک تا گیتار بیس و کلاسیک با تنوع بسیار زیادی در بازار موجود هستند. در این مقاله به بررسی انواع گیتارها و برندهای معروف آنها می‌پردازیم.

 

گیتار الکتریک

گیتار الکتریک یک نوع گیتار است که برای اجرای موسیقی راک، بلوز و پاپ استفاده می‌شود. برخلاف گیتار آکوستیک که صدای خود را از صفحه جلویی گیتار تولید می‌کند، گیتار الکتریک نیاز به اتصال به یک تقویت‌کننده دارد تا صدای آن تقویت شود. برخی از برندهای معروف گیتار الکتریک عبارتند از Fender، Gibson، PRS و Ibanez.

گیتار آکوستیک

گیتار آکوستیک گونه‌ای دیگر از گیتار است که برای اجرای موسیقی فلامنکو، کانتری و فولک استفاده می‌شود. این نوع گیتار دارای صفحه جلویی صلب است که صدای آن را تولید می‌کند. بعضی از برندهای معروف گیتار آکوستیک شامل Martin، Taylor، Yamaha و Takamine می‌شود.

گیتار بیس

گیتار بیس یک نوع ساز ریتم و بس است که برای تثبیت نت‌های پایین‌تر در موسیقی استفاده می‌شود. این نوع گیتار دارای چهار رشته است و صدای قوی و عمق دارد. برخی از برندهای معروف گیتار بیس شامل Fender Precision Bass، Music Man StingRay و Rickenbacker می‌شود.

گیتار کلاسیک

گیتار کلاسیک گونه‌ای دیگر از گیتار است که برای اجرای موسیقی کلاسیک و فلامنکو استفاده می‌شود. این نوع گیتار دارای صفحه جلوی نرم و راحت است که با استفاده از انگشتان به جای پلکان نواخته می‌شود. برخی از برندهای معروف گیتار کلاسیک شامل Ramirez، Cordoba، Yamaha و Alhambra محسوب می‌شود.

 

به طور خلاصه، گیتارها با تنوع شگفت‌انگیر خود، همچنان به عنوان یک ساز پرطرفدار و البته شگفت‌انگیر در دنیای موسیقی شناخته شده‌اند و برندهای معروف آنها نقش مهم و حائز اهمیت در بازار دارند.

Subtitle text example

Title text example

Text after title text example
سبد خرید

با توجه به نوسانات ارزی، لطفا پیش از خرید با ما تماس بگیرید. پاسخگویی ۲۴ ساعته

021-28421691

فیس بوک تویتر پینترست linkedin تلگرام
سوالی برایتان پیش امده ؟ از ما بپرسید ...
×
حساب کاربری من